MELLICULUS

Melliculus medus yra surenkamas ir sukamas Mariaus Pukelio bityne Trakų rajone. Šiuo metu bityne gyvena apie 20 bičių šeimų, dadaniniuose bei daugiaaukščiuose aviliuose. Kasmet bityne yra išsukama apie 400 kg medaus.

Aplink bityną 2-3 km atstumu, būtent tiek, kiek skrenda bitės rinkdamos medų, nėra jokių taršos objektų. Todėl medus yra itin “švarus" ir turi VšĮ "Ekoagros" sertifikatą.
Šiais metais bitynas džiaugiasi tamsios spalvos bei sodraus skonio medumi, surinktu iš aplinkinių miškų, kviečių, rugių ir grikių laukų, daugiamečių pievų teritorijų.

Marius Pukelis pradėjo bitininkauti 2011 metais. 2015-aisiais medui buvo suteiktas IKP Kokybės sertifikatas, kuris nurodo išskirtinę bičių produktų kokybę. Šis sertifikatas žymi, jog medus yra surenkamas ekologiškoje aplinkoje, bičių šeimos laikomos tik mediniuose aviliuose, bitės gydomos biologinėmis priemonėmis ir kitus medaus išgavimo veiksnius, palaikančius tvaraus verslo idėją.
Pristatant Melliculus medų yra akcentuojama jo natūrali maistinė vertė sveikatai bei skonis, kurio skirtingos spalvos atsiskleidžia su kiekvienu receptu. 

Vienas dažniausiai užduodamų klausimų – kokios augalų kilmės medus yra šiemet?
Dažniausiai bitėms išskridus iš avilio viena gali aplankyti barkūną, kita – dobilą, trečioji – čiobrelio nektarą. Taip pat bitė nutūpusi ant vieno augalo rinks jo nektarą ir prie kito tą dieną nebeskris. Dėl šios priežasties lengviausiai apibūdinama medaus kilmė – pievų, laukų medus. Taip pat medus gali būti renkamas iš rapsų, viržių ar liepų. Tiesa, liepų medus yra surenkamas ne kiekvienais metais dėl mažesnio nektarų išskyrimo.

Per visus bitininkystės metus Marius sako, jog labiausiai išmoko ramybės:

 

"Būdamas su bitėmis turi nurimti, susikoncentruoti į atliekamą veiksmą, būti čia ir dabar, nes kiekviena išsiblaškymo klaida – būna paženklinama įkandimu. Tai - kaip meditavimo būdas: pradėjęs negali sustoti.", – bitininkas Marius.