Labas!
Čia Emilija ir Linas, forrest.lt įkūrėjai. Vieną dieną vakarieniaudami ėmėme diskutuoti, ką mūsų gyvenime reiškia ritualai. Diskusijos metu priėjome bendrų išvadų, kad kasdieniai ritualai kiekvienam žmogui leidžia stabtelėti, pabūti čia ir dabar, išlaikyti emocinį balansą stresinėse akimirkose, turėti ko laukti, įsižeminti, apgalvoti dienos darbus ar praėjusios dienos gražiausias akimirkas… sąrašas gan ilgas, tikrai.
Norime pasidalinti mūsų kasdienių ritualų pagrindiniais įrankiais, kurių pagalba, tikime, kiekvieno iš jūsų ritualai galės būti dar kokybiškesni ir verti kartojimų. Kviečiame sustoti, įkvėpti ir skirti laiko sau. Tik būdami geriausiame savo emociniame stovyje galėsime padaryti daug daugiau gero savo aplinkai.
Įdomu, kokie ritualai gyvuoja mūsų kasdienybėje? Skaityk žemiau ↓
MŪSŲ RITUALŲ ISTORIJOS
Kaip mes pamilome kavą iš
naujo (rašo Emilija):
Man, geriančiai vidutiniškai 2-3 puodelius kavos per dieną, dėl sveikatos iššūkių teko sumažinti kiekį arba visiškai atsisakyti šio tamsaus gėrimo. Nusprendžiau pamėginti šio įpročio apsukas mažinti po truputį, pasilikdama vieną puodelį kavos, kuriuo mėgausiuos rytais. Tuo metu mano vyras Linas, palaikydamas mane, taip pat nusprendė sumažinti ir savo geriamos kavos kiekį.
Kadangi esame darbo vietas susikūrę sau patys, dažnu atveju turime malonumą darbo dienų rytais neturėti būti kažkur fiziškai tam tikru laiku. Tas rytinės kavos puodelio gėrimo ritualas tapo mūsų laiminga ryto akimirka: Linelis visada gerdamas kavą skaito arba stebi kaip sezonai keičia pušų viršūnes pro mūsų langus, tuo tarpu aš – mėgstu rašyti kasdienį dienoraštį. Taip ir mėgaujamės 15 ar 20 minučių vis pasidalindami naujomis įžvalgomis iš šviežiausių apmąstymų ar naujausiais atradimais iš knygos ar straipsnio. Geriamos kavos kiekio sumažinimas savaime suaštrino receptorius ir pradėjome tyrinėti kavas, kurias geriame. Prasidėjo mūsų kelionė/žaidimas: kuri kava labiausiai "verčia iš klumpių". Taip viena dieną, dovanų formatu į mūsų rankas papuolė Assembly ir Volcano Coffee kavos. Ir nuo tada viskas pasikeitė. Po ilgų testavimų ir įvairiausių kavos skrudintojų kavų bandymų į mūsų kiemą atėjo aiški nugalėtoja. Ėmėme domėtis, kaip galėtume šią kavą parsisiųsti iš Londono, tačiau bandymai buvo bevaisiai. Iki tol, kol vieną rytą Linas sako „Emi, bet jei ši kava taip patiko mums, aš neabejoju, kad tikrai patiks dar kažkam. Gal pamėginam rasti būdą kaip šiuo juoduojo aukso grynuoliu galėtume mėgautis ne mes vieni?”
Ką mums reiškia medus
(rašo Emilija):
Jau kuris laikas abu su Linu stengiamės sveikai ir atsakingai gyventi ne tik kūnu, bet ir protu. Nors šios dienos kontekste meditacija skamba gan “popsiškai”, man asmeniškai susipažinimas su šia proto mankšta prasidėjo labai seniai.
Mano brolis, kuris yra vyresnis už mane 15 metų, šią proto mankštą praktikuoja taip seniai, jog kai jis pareiškė tėvams, jog nori tapti budistų vienuoliu, man buvo vos penkeri. Šiai dienai galiu džiaugtis trimis dukterėčiomis (neskaičiuojant dar kitų dviejų dukterėčių ir vieno sūnėno iš sesės pusės (yup, lucky me!)) ir jo ūkiu vienkiemyje, kuriame zuja bitės. Taigi, taip trumpai galima suprasti, kaip mūsų šeimos gyvenime susipina kūno ir galvos „imuninės sistemos“ priežiūra ir kodėl su tuo tampriai yra susijęs mano brolis.
Brolis, visą gyvenimą buvęs ramybės simboliu man ir visai savo aplinkai, tą ramybę pritaikė ir darbui su bitėmis. Kaip jis sako – tai tam tikras meditacijos būdas. Savo gražiame vienkiemyje netoli Trakų, gyvena ne tik mano brolio šeima, bet ir kelios bičių šeimos. Iš ten mūsų (ir dabar Jūsų) namus pasiekia tamsios aukso spalvos, išskirtinio skonio ir tikrai išskirtinės energijos (aš jums nemeluoju) medus.
Grįžtant prie to, kaip ši istorija susijusi ir su imunine sveikata tikriausiai pasakoti nereikia. Visi puikiai žinome ir iš senolių ar tėvų augdami vis girdėdavome, dėl kokių šimto+1 savybių medus yra sveikas. Mes šį medų kiekvieną rytą valgome rytais ant tuščio skrandžio, užgerdami savo mylima šilto vandens su šlakeliu citrinos sulčių stikline. Daugiau apie brolio stebuklingą medų sužinoti gali čia.
Kodėl pas mus namuose TIKRAI
visada kvepia (rašo Emilija):
Žvakėms, kvapams ir smilkalams potraukį turėjau nuo paauglystės. Pamenu kai viena žinoma parduotuvė pardavinėdavo smilkalus po vieną už 1,5 lito. Vienas iš jų kvapų būdavo cukruoti vaisiai. Dar dabar atsimenu tą kvapą. Grįždavau po mokyklos, labai taupydama padegindavau, klausydavau Amelijos iš Monmartro filmo soundtrack'o ir rašydavau… knygą. Haha. Taip ir neišleidau:)
Šis pomėgis augo drauge su manimi ir atėjus laikams, kai jau turėdavau santaupų, visada pasilepindavau kokiu kvapuku namams. Prieš gerus metus su draugėmis lankėme kitą draugę, kuri tuo metu dirbo MoMa muziejuje New York’e. Pietums užsukome nusipirkti užkandžių į maisto parduotuvę. Laukdama eilėje prie kasos pastebėjau žvakių lentyną. Ėmiau uostinėti ir vienas kvapas mane visiškai, tikrąja ta žodžio prasme, užbūrė. Įkišau nosį į žvakę ir nebeištraukiau. Parsiskraidinau P.F. Candle Co. žvakę namo ir nuo to laiko nebenaudojam namuose jokio kito prekės ženklo žvakių (nebent, žinoma, gauname dovanų). Džiaugiuosi, kad su Linu surėmę pečius, dabar galime vadintis šių žvakių distributoriais Lietuvoje ir pagaliau jomis galite mėgautis ir jūs! Ir dabar, kai draugai užsukę į svečius sako "kas taip skaniai pas jus kvepia?!”, galiu ne tik duoti pauostyti, bet ir įdėti išsinešimui!